Zawody pływackie dla najmłodszych z okazji Pięciolecia nakielskiej Pływalni – Galeria i Wyniki

19389459_1462977443753955_479840007_nDnia 18 czerwca 2017 na nakielskiej pływalni Naquarius odbyły się zawody pływackie dla najmłodszych dzieci. Organizatorem zawodów był UKS Krzywousty, Pływalnia Naquarius oraz SP nr 4 w Nakle. Okazją do współzawodnictwa najmłodszych pływaków był jubileusz pięciolecia oddania do użytku nakielskiego basenu jak również zakończenie pływackiego sezonu.

Uczniowie klas I-III szkół podstawowych z rocznika 2007 i młodsze, mieli do wyboru jedną z trzech zaproponowanych konkurencji na dystansie 25m. Pływali stylem dowolnym, grzbietowym oraz z deską na piersiach. Do niedzielnych sportowych zmagań zgłosiło się rekordowo 153 zawodników.

Po krótkim rozpływaniu,  uroczystości otwarcia zawodów i życzeń powodzenia w sportowej rywalizacji dokonali Sławomir Napierała – Burmistrz Miasta Nakła oraz Dyrektor SP 4 w Nakle – Tomasz Rompalski. W słowach skierowanych do rodziców i młodych pływaków podkreślali znaczenie pływania w rozwoju dziecka i coraz większe sukcesy nakielskiego pływania. Docenili pracę nauczycieli, instruktorów, trenerów i rodziców w dążeniu do osiągnięcia mistrzostwa sportowego.

W pierwszym bloku startowały dzieci dziesięcioletnie a zawody rozpoczęły dziewczęta w stylu grzbietowym. Emocji nie brakowało a żywo reagująca publiczność mocno wspierała swoich najbliższych. W drugiej części zawodów wystartowały najmłodsze dzieci, które niejednokrotnie uczestniczyły w zawodach po raz pierwszy. Świetnie wykonane zadanie i mocny doping rodziców przyczynił się do wielu radości i uśmiechów naszych najmłodszych pływaków.

Tego dnia nie było przegranych bo najważniejsza była dobra zabawa i uśmiech dziecka. Organizatorzy zapewnili wiele atrakcji dla uczestników. Każde dziecko otrzymało pamiątkowy medal za udział w zawodach oraz odbyła się loteria nagród, którą przeprowadziła Pani Dyrektor ZOOiR Anna Biniakowska wraz z Panią Kierownik Pływalni Kamilą Jerzakowską.  Dodatkowo statuetką i nagrodą od UKS Krzywousty uhonorowano zwycięzców każdej kategorii pływackiej.

Zwycięzcy kategorii:

25m nogi z deską kat. 2009 i młodsi:
I miejsce – Magdalena Małkowska
I miejsce – Filip Łapaczyński

25m stylem grzbietowym kat. 2009 i młodsi
I miejsce – Agata Rozpłoch
I miejsce – Marcel Brzeziński

25m stylem grzbietowym kat. 2008:
I miejsce – Patrycja Kleczewska
I miejsce – Dominik Dytman

25m stylem grzbietowym kat. 2007:
I miejsce – Amelia Dombrowska
I miejsce – Rafał Harczenko

25m stylem dowolnym kat. 2008:
I miejsce – Michalina Królak
I miejsce –  Jakub Pakulski

25m stylem dowolnym kat. 2007:
I miejsce – Olga Gajewska
I miejsce – Marcel Lewandowski

25m stylem dowolnym kat. 2009 i młodsi:
I miejsce – Julia Zmudzińska
I miejsce – Konrad Bembnista

Słowa podziękowania kierujemy do wszystkich osób, które przyczyniły się do organizacji i przebiegu dzisiejszych zawodów. Dziękujemy nauczycielom, trenerom, instruktorom, ratownikom oraz rodzicom za zaangażowanie i organizacyjną pomoc. Firmie RosMedia – Robert Smalcerz z Bydgoszczy za ufundowanie nagród dla zawodników.

Zawody zorganizowano przy współpracy UKS Krzywousty z Nakielską Pływalnią i SP nr 4 w Nakle w ramach realizacji projektu pn. „II WIOSENNE ZAWODY PŁYWACKIE DLA NAJMŁODSZYCH”, który otrzymał wsparcie ze środków powiatu nakielskiego.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom sportowych osiągnięć i w dążeniu do mistrzostwa sportowego przypominamy słowa Walta Disneya z otrzymanego medalu za udział:
„ Jeśli możesz sobie coś wymarzyć, możesz to zrobić”.

wyniki-zawodow-plywackich-18-06-2017

TEAM KRZYWOUSTY

« 1 z 3 »
Komentarze
Aktualnie jesteś w Zawody.