Nakielska Liga Pływania wystartowała – Galeria i Wyniki

dsc_4068Dnia 22 października na Nakielskiej Pływalni Naquarius rozpoczął się cykl zawodów pn. Nakielska Liga Pływania. Do tegorocznych zawodów zgłosiła się rekordowa liczba 127 zawodników w wieku od 7 do 15 lat. Zawody podzielono na 5 kategorii wiekowych, w których rywalizowano na dystansie 50m w stylu motylkowym, grzbietowym, dowolnym i klasycznym.

Nakielska Liga Pływania organizowana jest już po raz czwarty i ma na celu popularyzację pływania i przegląd umiejętności pływackich. Rosnące zainteresowanie pływaniem, praca nauczycieli i instruktorów sprawia, że poziom sportowy i liczba uczestników z roku na rok jest coraz wyższa. Osiągane wyniki świadczą również o wysokim poziomie wytrenowania i rokują bardzo dobrze na przyszłość tego sportu w Nakle.

Pomysłodawcą zawodów jest Uczniowski Klub Sportowy Krzywousty, który przy współpracy z UMiG w Nakle oraz Pływalnią Naquarius stale dba o rozwój pływackich talentów w naszej gminie. Tegoroczna formuła Ligi Pływackiej została rozszerzona o najmłodszą kategorię wiekową. Uczniowie rywalizować będą w trzech cyklach zawodów od października do grudnia, a najlepsze wyniki przeliczane na punkty FINA wyłonią najzdolniejszych pływaków w każdej kategorii wiekowej. Dzięki wsparciu UKS Krzywousty przez UMiG w Nakle nad Notecią w konkursach dla organizacji pozarządowych zawodnicy  otrzymują pamiątkowe medale a na koniec Ligi również nagrody rzeczowe. Dodatkowe wsparcie od pozyskanych sponsorów i partnerów zadania w grudniu naszych zawodników czeka miła niespodzianka.

Organizatorzy kierują słowa podziękowania do wszystkich zaangażowanych trenerów, instruktorów, nauczycieli i rodziców za pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu zawodów. Ratownikom pływalni dziękujemy za zapewnienie bezpieczeństwa a wszystkim pozostałym za otrzymane wsparcie i głośny doping. Wypełnione po brzegi trybuny nakielskiej pływalni są wyraźnym dowodem na duże zainteresowanie rozwojem pływania w naszym mieście.

Wszystkim uczestnikom zawodów gratulujemy osiągniętych rezultatów i życzymy poprawiania wyników na każdych zawodach.

Poniżej przedstawiamy szczegółowe wyniki oraz klasyfikacje punktową w poszczególnych kategoriach.

WYNIKI ZAWODÓW 22.10.2017
KLASYFIKACJA PUNKTOWA FINA 22.10.2017

« 1 z 2 »
Komentarze
Aktualnie jesteś w NLP.