Świąteczne medale zawodników z Nakła

dsc_2844Dnia 9 grudnia na bydgoskim basenie Bryza odbyły się XII Mikołajkowe Zawody Pływackie, w których udział brało 770 zawodników z 33 klubów pływackich z całej Polski. W zawodach podzielonych na pięć bloków startowali zawodnicy w wieku od 6 do 16 lat z Gdańska, Torunia, Gniezna, Inowrocławia, Bydgoszczy, Grudziądza, Brodnicy i wielu innych liczących się ośrodków pływackich. W tak licznej stawce nie zabrakło pływaków z UKS Krzywousty z Nakła, którzy na sportowe zmagania do Bydgoszczy przyjechali z 24 osobową reprezentacją.

Nakielscy pływacy swoje starty rozpoczęli w bloku czwartym w kategorii 10 i 11 latków. Ta część zawodów przyniosła wiele bardzo dobrych wyników a niemal każdy start stanowił nowy życiowy rekord. Najwyżej sklasyfikowani w tym bloku byli:

Mikołaj Łasa (10 lat) – V miejsce w wyścigu na 100m stylem klasycznym,

Oliwier Ochendal (11 lat) – VI miejsce na 100m stylem grzbietowym,

Alan Boinski (10 lat) – VII miejsce na 100m stylem grzbietowym,

Filip Skubiszewski (11 lat) – IX miejsce na 100m stylem zmiennym,

Olga Gajewska (10 lat) – IX miejsce na 100m stylem zmiennym,

Aleksander Markuszewski (11 lat) – X miejsce na 100m stylem dowolnym,

Pierwszy start 10 i 11 latkowie zaliczyli również w wyścigach sztafetowych 4x100m stylem dowolnym zajmując w swych startach siódme miejsca. Zdobyte cenne doświadczenie tak potrzebne naszym młodym pływakom z pewnością zaowocuje w przyszłych wyścigach.

Piąty blok zawodów rozpoczął się z prawie dwugodzinnym opóźnieniem ale udział naszych zawodników, ich waleczna postawa i osiągnięte rezultaty wynagrodziły długie oczekiwanie na rozpoczęcie zawodów. W tej części startowali zawodnicy od 12 do 16 roku życia a poziom zawodów ocenić można na „kosmiczny”. Wnioskujemy  to nie tylko pod względem ilości zgłoszonych do startów zawodników ale również z poziomu sportowego.

Zawody bloku piątego były bardzo udane dla zawodników UKS Krzywousty. W tej części zdobyliśmy 4 medale a nasza sztafeta 12 latków w wyścigu 4x100m stylem zmiennym zajęła 2 miejsce.

Zawodnicy, start po starcie bili swoje życiowe rekordy a ich waleczna postawa była bardzo widoczna. W każdy wyścig wkładali maximum serca i woli wygranej co zaowocowało świetnymi wynikami. Najlepiej poradzili sobie:

Dominik Szcześniak (12 lat) – I miejsce 100m stylem grzbietowym, II miejsce 200m stylem dowolnym

Maciej Szpara (12 lat) – II miejsce 100m stylem klasycznym, III miejsce 200m stylem motylkowym

Kacper Koszny (12 lat) – IV miejsce 100m stylem klasycznym

Agnieszka Bala (12 lat) – VI miejsce 100m stylem klasycznym, VI miejsce 100m stylem motylkowym

Zofia Bochat (14 lat) – VI miejsce 100m stylem grzbietowym

Martyna Pater (14 lat) – VII miejsce 200m stylem dowolnym

Patryk Baliniak (13lat) – VIII miejsce 200m stylem dowolnym

II miejsce sztafeta 4x100m stylem zmiennym: Dominik Szcześniak (grzbietowy), Kacper Koszny (klasyczny), Maciej Szpara (motylkowy), Lena Bzdawka (dowolny).

Gratulujemy wszystkim uczestnikom zawodów wzorowej postawy, koncentracji i życzymy kolejnych udanych startów. Słowa uznania kierujemy szczególnie do pływaków startujących w sztafetach, którzy poza startami indywidualnymi bardzo dobrze popłynęli w drużynie. Rodzicom obecnym na zawodach dziękujemy za głośny doping, który był bardzo potrzebny młodym sportowcom.

Najbliższe sportowe zmagania już w przyszłą niedzielę podczas ostatniej kolejki Nakielskiej Ligi Pływania. Zapraszamy wszystkich sympatyków pływania do kibicowania wszystkim startującym.

4x100m zmienny mieszane
100m dowolny ch
100m grzbietowy ch 12-16-lat
100m grzbietowy ch
100m grzbietowy dz
100m klasyczny ch 10-11-lat
100m klasyczny ch 12-16-lat
100m klasyczny dz 10-11-lat
100m klasyczny dz 12-16-lat
100m motylkowy dz

100m zmienny ch
100m zmienny dz
200m dowolny ch
200m dowolny dz
200m motylkowy ch
najlepsza zawodniczka 10, 11-lat
najlepsza zawodniczka
najlepszy zawodnik 12-16 lat
statystyka medalowa

« 1 z 2 »
Komentarze
Aktualnie jesteś w Zawody.