II Letni Obóz Wodniacki 2018

36821218_1932845663642697_2787891352329781248_o„Płyń po zdrowie – stop uzależnieniom” pod takim hasłem w dniach 2 – 7 lipca 2018 roku Uczniowski Klub Sportowy „Krzywousty” wraz z Harcerską Stanicą Wodną w Rościminie zorganizował II Obóz Wodniacki. Uczestnicy wypoczynku realizowali program, którego głównym celem były warsztaty kajakowe prowadzone przez instruktorów kajakarstwa, ukazywanie alternatywnych form wypoczynku skierowane na wartości prozdrowotne i pierwszą pomoc. Profilaktyczna część obozu zakładała naukę pierwszej pomocy oraz oderwanie od coraz częstszego uzależnienia od smartfonów i gier komputerowych. Uczestnicy hartując swą silną wolę używać mogli telefonu jedynie przez jedną godzinę dziennie. W obozie uczestniczyło 35 śmiałków, którzy realizując program obozu brali udział w codziennych zajęciach na które składały się poranne ćwiczenia, warsztaty kajakowe, nauka pływania łodziami wiosłowymi, ćwiczenia i pokaz pierwszej pomocy, geocaching, gry i zabawy integracyjne, malowanie kubków, wykonywanie bransoletek czy też zajęcia z survivalu i kryminalistyki. Obóz gościł Państwową Straż Pożarną, która przeprowadziła program bezpiecznego wypoczynku nad wodą i wykonała pokaz ratownictwa wodnego. Kierownikiem obozu był Michał Raczyński a rolę wychowawców pełnili: Dominika Turek, Marcin Kuliński, Paweł Juszczak i Michał Stachowski. Realizację zadania wspierali Ratownicy Wodni Drużyny Ratowniczej WOPR nr 12 z Nakła nad Notecią. Słowa podziękowania kierujemy do wszystkich zaangażowanych w organizację obozu a szczególnie dziękujemy Komendantowi Harcerskiej Stanicy Wodnej w Rościminie Panu Krzysztofowi Raczyńskiemu za otwartość i codzienną relację fotograficzną.

UKS Krzywousty podsumowując realizację projektu UMiG w Nakle Nad Notecią pn. II Warsztaty „Płyń po zdrowie – stop uzależnieniom” dziękuje wszystkim zaangażowanym osobom bez których wykonanie programu było by niemożliwe. Szczególne słowa podziękowania kierujemy do Instruktorów Kajakarstwa, Ratowników WOPR oraz zaangażowanych Nauczycieli Gimnazjum nr 4 w Nakle. Dzięki wsparciu, które otrzymał UKS Krzywousty w konkursie dla organizacji pozarządowych udało się przeprowadzić ciekawe warsztaty kajakowe oraz zajęcia pierwszej pomocy.

Team Krzywousty

« z 2 »
Komentarze
Aktualnie jesteś w Obozy.