Grand Prix 3 Basenów w Nakle – Galeria i wyniki

52712816_349316799003485_3706265818183499776_nDnia 23 lutego 2019 roku Nakielska Pływalnia Naquarius była areną zmagań pływaków w ramach GRAND PRIX 3 BASENÓW. Zawody te są kontynuacją kilkuletniej współpracy klubów pływackich z Nakła, Mogilna i Barcina. Regulamin zawodów zakłada starty zawodników w 4 kategoriach wiekowych na dystansie 50m we wszystkich stylach. Celem tych zawodów jest popularyzacja pływania, przegląd umiejętności pływackich w formie rywalizacji jak również promocja zdrowego stylu życia. Organizatorem sobotnich zawodów był Uczniowski Klub Sportowy CZWÓRKA NAKŁO przy współpracy z Pływalnią Naqurius, UKS Orka Mogilno, BOSiR w Barcinie, ratownikami WOPR, rodzicami, instruktorami i sędziami PZP. Zadanie finansowo w ramach realizacji projektów dla organizacji pozarządowych wspiera UMiG w Nakle nad Notecią.

Zawody rozpoczęły się minutą ciszy za śp. Jacka Jaskólskiego, wieloletniego trenera, wychowawcę i wielkiego Przyjaciela pływania UKS Czwórka Nakło. To pierwsze zawody, w których nasz Przyjaciel nie pełnił roli Głównego Sędziego… Po chwili refleksji, młodzi pływacy przystąpili do rywalizacji.

Tego dnia na nakielskiej pływalni ponad 100 zawodników w wielu od 9 do 18 lat rywalizowało na dystansie 50m stylem motylkowym, grzbietowym, klasycznym i dowolnym. Dla najmłodszych zawodników często były to pierwsze poważne starty i zadania, z których wywiązali się bardzo dobrze. Świetne wyniki pływaków, nowe życiowe rekordy są dobrą prognozą przed jedną z ważniejszych imprez w sezonie, która odbędzie się już w najbliższą sobotę w Rypinie – Mistrzostwa Województwa Kujawsko Pomorskiego. Na nakielskiej pływalni nasi pływacki wywalczyli 15 złotych, 14 srebrnych i 13 brązowych medali. W każdej konkurencji i w każdej kategorii wiekowej pierwszych 5 zawodników zdobywa również punkty do rywalizacji klubów.

Po startach indywidualnych odbyły się wyścigi sztafetowe 4x50m mix w dwóch kategoriach 2009-2006 i 2005 i starsi. Wyścigom tym towarzyszyły olbrzymie emocje a o wyniku końcowym w starszej kategorii wiekowej zadecydowały ułamki sekund. Ostatecznie klasyfikacja sztafetowa zakończyła się następująco:

Kategoria 2009-2006

I MIEJSCE – UKS CZWÓRKA NAKŁO
II MIEJSCE – UKS ORKA MOGILNO
III MIEJSCE – BOSiR BARCIN

Kategoria 2005 i starsi

I MIEJSCE – UKS ORKA MOGILNO
II MIEJSCE – UKS CZWÓRKA NAKŁO
III MIEJSCE – BOSiR BARCIN

Kierujemy słowa podziękowania do wszystkich zaangażowanych osób w sprawne i bezpieczne przeprowadzenie zawodów. Wszystkim startującym gratulujemy osiągniętych rezultatów i życzymy powodzenia w kolejnych startach.

WYNIKI 23.02.2019

Komentarze
Aktualnie jesteś w GP3.