IV Dzień Dziecka w Naquariusie – Galeria i wyniki

61548975_432149844002050_938314719108792320_nDnia 1 czerwca 2019 roku na nakielskiej pływalni Naquarius odbyły się zawody pływackie dla najmłodszych. Wszystkich zawodników przywitała, komisja sędziowska na czele z instruktorami oraz trenerami pływania, która złożyła najserdeczniejsze życzenia z okazji Dnia Dziecka oraz zachęcała dzieci i ich rodziców do kształcenia w klasach sportowych o profilu pływanie. Sportowa rywalizacja skierowana była do dzieci w wieku od 6 do 13 lat a jej przebieg podzielony był na dwa bloki. W pierwszym najmłodsze dzieci pływały na dystansie 25m stylem dowolnym, grzbietowym oraz z deseczką na piersiach lub grzbiecie. W tej części pływackiego święta wystartowało 61 dzieci. Organizatorzy zadbali by każdy wyszedł z pływalni uśmiechnięty. Dzieci otrzymały słodki upominek, medal za udział a najlepszych zawodników udekorowano pamiątkową statuetką. Dodatkowo odbyło się losowanie nagród, które ufundowali organizatorzy zawodów. Dla licznej części zawodników była to pierwsza próba rywalizacji w zawodach sportowych, z której świetnie się wywiązali.

W drugim bloku zawodów startowali zawodnicy i zawodniczki w wieku od 10 do 13 lat. Na starcie do 50m stylem motylkowym, dowolnym, klasycznym i grzbietowym zgłosiło się 82 pływaków. Tutaj odbył się prawdziwy pokaz umiejętności pływackich a sportowa rywalizacja nabrała rumieńców. Ciekawe wyścigi i wysoki poziom wyszkolenia dał licznie zgromadzonej publiczności wiele emocji. W tej części zawodów nagrodzono najlepszą trójkę zawodników pamiątkowymi medalami oraz przeprowadzono loterię nagród.

Organizatorem zawodów był Uczniowski Klub Sportowy CZWÓRKA NAKŁO, Pływalnia Naquarius, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 w Nakle oraz Szkoła Podstawowa nr 2 w Nakle. Słowa podziękowania kierujemy do wszystkich zaangażowanych  nauczycieli, instruktorów, trenerów, rodziców i ratowników WOPR, którzy pomogli w organizacji i przeprowadzeniu zawodów. Celem zawodów była popularyzacja pływania, promocja zdrowego stylu życia jak również sprawdzenie umiejętności pływackich w rywalizacji sportowej. Było to prawdziwe święto pływania w wykonaniu najmłodszych pływaków, których dzielnie dopingowała licznie zgromadzona publiczność.

Zawody wsparło Starostwo Powiatowe w ramach realizacji projektu UKS Czwórka Nakło pn. „IV WIOSENNE ZAWODY PŁYWACKIE DLA NAJMŁODSZYCH”.

WYNIKI ZAWODÓW 01.06.2019

« 1 z 3 »
Komentarze
Aktualnie jesteś w Zawody.