OBÓZ PŁYWACKI 2020‍

20200730_143437Na przełomie lipca i sierpnia bieżącego roku UKS Czwórka Nakło przebywał na obozie sportowo – profilaktycznym w Darłówku, gdzie pod okiem swoich opiekunów oraz trenerów brali udział w zajęciach pływackich oraz ogólnorozwojowych.‍ Nie zabrakło także gier zespołowych, gdyż do dyspozycji było boisko wielofunkcyjne typu Orlik. Na ośrodku znajdowało się także boisko do piłki siatkowej plażowej oraz siłownie wewnętrzne oraz zewnętrzne.⚽️️‍⛹️‍♀️ Pomiędzy treningami, zorganizowane były różnego rodzaju atrakcje. Pierwszy dzień zaczął się od zajęć na pływalni Jan, gdzie zajęcia odbywały się w trzech grupach z podziałem na umiejętności. Oprócz treningów dzieci miały do dyspozycji Aquapark. Program obozu był bardzo napięty ale ciekawy dla uczestników. Kolejne dni zawsze zaczynały się od rozruchu porannego oraz atrakcji.‍ Dzień zazwyczaj kończył się wieczornymi animacjami. Przygotowane było ognisko, dyskoteka na której uczestnicy świetnie się bawili i integrowali. Dla dzieci przygotowane były także wizyty w kręgielni oraz parku linowym. Udało się także wypłynąć miejscowym Erykiem oraz zwiedzić okolicę.⚓️ Dla wszystkich uczestników przygotowane były okolicznościowe koszulki, bidony oraz maseczki. Cały wyjazd zorganizowany był zgodnie z wytycznymi MZ, MEN oraz GIS. Na zakończenie wyjazdu kadra obozu przygotowała pamiątkowe nagrody podsumowując tym samym cały pobyt. Dziękujemy wszystkim za wspólne spędzony czas, a instruktorom UKS Czwórka za profesjonalizm. ❤️

Głównym rezultatem zaplanowanych zadań projektu było oderwanie młodzieży od destrukcyjnych form spędzania czasu wolnego (Internet, telefon, zagrożenie używkami tj. alkohol, tytoń) i ukierunkowanie na zdrowy aktywny rozwój. Wyposażenie uczestników projektu w wiedzę z zakresu profilaktyki uzależnień od alkoholu, tytoniu i internetu poprawiło sprawność fizyczną i wiedzę na temat zdrowia. Dodatkowo osoby prowadzące zajęcia zwiększyły świadomość nt. bezpieczeństwa podczas wypoczynku na wodach otwartych poprzez naukę i doskonalenie pływania.

✅Wyjazd odbył się dzięki dofinansowaniu z Urzędu Miasta I gminy Nakło nad Notecią w ramach konkursu dla organizacji pozarządowych pt. „Pływanie moim jedynym nałogiem”.

Team Czwórka

« z 2 »
 

 

Komentarze
Aktualnie jesteś w Obozy.