Nakielska Liga Pływania 2020

122814839_444862996479865_4826768654581867950_nDnia 25.10.2020 roku na nakielskiej pływalni NAQUARIUS odbyły się zawody pływackie dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Zawodnicy biorący udział w Nakielskiej Lidze Pływania rywalizowali na dystansie 50m stylem motylkowym, grzbietowym, dowolnym i klasycznym w sześciu kategoriach wiekowych. Dodatkowym wyścigiem w tym roku był start na 100m stylem zmiennym, który zawdzięczamy Partnerowi Klubu, którym jest Polski Cukier.

W niedzielnych zawodach wystartowało ponad 100 zawodników z prawie wszystkich szkół naszego powiatu. Rywalizacja przebiegała w dalece od oczekiwań organizatorów scenerii ale w obecnej sytuacji pandemicznej i tak wszyscy byli zadowoleni. By spełnić wymogi bezpieczeństwa zawody odbyły się bez publiczności a zawodnicy przestrzegali zasad sanitarnych. Podzielono również zawody na dwa bloki. W pierwszej części startowali zwodnicy klasy V, IV i młodsi a starsi uczniowie swoje wyścigi rozpoczynali po godzinie 12.00.  Dla wielu zawodników były to pierwsze zawody od wiosennej przerwy spowodowanej pandemią. Jednak wyniki, nastawienie i wszechobecny „głód” pływackiej rywalizacji napawa wszystkich optymizmem, że jeszcze nie wszystko jest stracone. Kilka świetnych rezultatów dobrze rokuje na dalszy proces szkolenia ale do tego niezbędny będzie dostęp do pływalni. Dziękujemy rodzicom za wyrozumiałość i motywowanie dzieci do pływania.

Nakielska Liga Pływania organizowana jest przez Uczniowski Klub Sportowy Czwórka Nakło w ramach realizacji projektu pn. „Od przedszkolaka do pływaka. Nakielska Liga Pływania 2020”, który otrzymał wsparcie finansowe UMiG w Nakle nad Notecią. Partnerami zadania są: Nakielski Sport Sp z o.o. , Krajowa Spółka Cukrowa S.A., Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 w Nakle, Szkoła Podstawowa nr 2 w Nakle oraz Nakielski Ośrodek Kultury w Nakle.

Organizatorzy słowa podziękowania kierują do wszystkich osób zaangażowanych w przygotowanie i bezpieczne przeprowadzenie zawodów. Dziękujemy nauczycielom szkół podstawowych i średnich, instruktorom i trenerom pływania, sędziom PZP, ratownikom, obsłudze pływalni i rodzicom naszych zawodników.

Zapraszamy na kolejne zawody 29 listopada na nakielską pływalnię Naquarius.

WYNIKI ZAWODÓW 25.10.2020

« 1 z 2 »
Komentarze
Aktualnie jesteś w NLP.